Maggie Pınar Cambridge Kraliyet Sanat Akademisi’nde Eğitimde Drama bölümünde okumuştur. Manchester Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünde İngilizce Drama eğitimi almıştır. Cambridge Üniversitesi’nde yabancı dil olarak İngilizce sertifikası aldıktan sonra  Milton Keynes Üniversitesi’nde Eğitimde Profesyonel Gelişim üzerine yüksek lisans yapmıştır.  İleri düzeyde  İngilizce ve Türkçe, iyi derecede Fransızca konuşabilmektedir.

 Türkiye’de 25 yıl boyunca farklı eğitim, kurum ve sivil toplum kuruluşları adına formal ve informal öğrenim ortamlarında kurum yöneticiliği, program geliştirme uzmanlığı, eğitim ve proje danışmanlığı, eğitici eğitmenliği ve öğretmenlik görevlerini yürütmüş; kapsamlı eğitim projeleri yönetmiş ve proje yönetim ekiplerinde yer almıştır. 15 yıl boyunca çeşitli okullarda ilk ve orta öğretim seviyesinde yaşam becerileri, dil, tasarım/teknoloji eğitimi ve sınıf öğretmenliğini sürdürmüştür.


 

RenginDamar

1962 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra, Fransa Grenoble Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Türkiye’ye döndükten sonra, 1984-1994 yılları arasında, İstanbul’da CNW Özel Eğitim ve Danışmanlık firması bünyesinde Güneş Sigorta, Birleşik Yatırım Bankası, Körfezbank ve Profilo Holding şirketlerinde yetişkinlere mesleki İngilizce eğitimi vermiştir.

1995 – 2000 yılları arasında Marmaris Pinokyo Anaokulu ve Marmaris Kenan Evren İlköğretim Okulu’nda İngilizce Öğretmenliği yapmış,  2001 yılında ise aynı yıl kurulan Özel Marmaris Koleji’nde göreve başlamıştır. Bu okulda ilköğretim ve lise bölümlerinde İngilizce ve Fransızca öğretmenliğinin yanı sıra İlköğretim Müdür Yardımcılığı, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı ve Eğitim Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. 2009 yılında Lions Quest Yaşam Becerileri programı ile tanışmasının ardından hem uluslararası eğitmen olmuş hem de okulunda bu projeyi uygulamaya başlamıştır. Halen Lions Quest eğitmenliğinin yanı sıra profesyonel kitap çevirileri ve Yeminli Tercümanlık yapmaktadır.


Metin YoleriLisans eğitimini 2000 yılında SDÜ Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliğinden mezun olarak tamamlamıştır. 2000 - 2003 yılları arasında Federal Almanya Gençlik Bakanlığı bursu ile Saarbrücken Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri yüksek lisansı yapmıştır. Almanya'da ve Türkiye'de çeşitli ulusal ve uluslararası okullarda öğretmenlik, bölüm başkanlığı, koordinatörlük ve idarecilik görevlerini sürdürmüştür. 2010 yılından itibaren İstanbul Irmak Okullarında çalışmaktadır. Kendisi halen Irmak Okulları Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Eğitmenimiz; 2008 yılında Lions Quest Yaşam Becerileri Programı ile tanışmış ve programa uygulayıcı öğretmen olarak başlamıştır. 2011 yılında LQ Uluslararası Eğitmen ünvanı alarak, Türkiye'deki çeşitli özel ve devlet okullarının tüm kademelerine yönelik LQ öğretmen eğitimlerinde görev almıştır. 2015 yılında ise Lions Quest Senior Trainer ünvanı alarak ülkemizde ulusal eğitmen yetiştirme sürecini de başlatmıştır. Kendisi aktif olarak LQ eğitimleri de vermektedir.

.


oral11966 yılında Bursa'da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Bursa Özel İhsan Çizakça Lisesi'nde tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri bölümünden mezun olduktan sonra, Kanada'da ihtisasını tamamlamıştır. Halen TED Bursa Koleji İdari Müdürü'dür.

Özeken'in, 1984 yılından bugüne kadar Leo ve Lions Kulüplerinde üyeliği bulunmaktadır. Ayrıca, Komite, Bölge ve Kesim Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bursa Balat Lions Kulübü Kurucu Başkanıdır. Uluslararası Lions Liderlik Sertifikası sahibidir. Özeken, Lions Quest Yaşam Becerileri Programı "Uluslararası Eğitimcisi"dir.

 


 

RenginDamar

2012 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur. Özel okullarda Psikolojik Danışman ve Birim Koordinatörü olarak çalışmıştır. Klinik Psikoloji yüksek lisans programını ve farklı ekollerdeki terapi eğitimlerini tamamlaması ile klinik psikolog olarak; çocuk, ergen ve ailelerle çalışmalarına devam etmektedir. Uzmanlık eğitimini aldığı çeşitli sosyal, duygusal ve bilişsel gelişim alanlarında çocuk ve yetişkinlere yönelik eğitim programları hazırlamakta ve uygulamaktadır. Bu alana olan mesleki ilgisi, Lions Quest Yaşam Becerileri Eğitim Programına Uluslarası Eğitmen olarak dahil olmasının kapısını açmıştır. Irmak Okulları’nda Psikolojik Danışman olarak görevine devam ederken LQ Uluslararası Eğitmenliğini sürdürmektedir.


arzuatasoyDarüşşafaka Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü 1998 yılında bitirdi. 11 yıl Türkiye’nin önde gelen iki okulunda İngilizce Öğretmenliği ve Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı gibi görevler üstlendi.
2009 yılında başladığı Öğretmen Akademisi Vakfı’nda; öğretmenlerin mesleki gelişim çalışmaları üzerine yoğunlaşarak “Öğretmenin Sınırı Yok“ Projesinin lider ekibi içerisinde Uzman Eğitimci olarak yer aldı. Vakfın 81 ilde gerçekleştirilen eğitimlerinin yaygınlaşması ve eğitimci yetiştirme süreçlerinde aktif rol aldı. Bunun yanında 2010 -2012 yılları arasında Motivasyon Yönetimi ve Öğrenme Akışı gibi konularda sanal dersler tasarlayıp, bu derslerin danışmanlığını yaptı.
2019 yılında ABD Dış İşleri Bakanlığı’nın International Visitor Leadership Program (IVLP) programına aday gösterilerek “Dijital Çağda Liderlik” programına katıldı.
2021 yılında Koç Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansını tamamlayan Atasoy, TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu, TEGEP Yönetim Kurulu ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Danışma Kurulu üyesidir.
Atasoy, Öğretmen Akademisi Vakfı’nda son 7 yıldır sürdürdüğü Eğitim Direktörlüğü görevinin ardından Şubat 2022 itibariyle Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır.


FetiyeErbilFetiye Erbil, Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Hazırlık Birimi’nde öğretim görevlisidir. Aynı zamanda Öğrenme Bilimleri doktora programında tez aşamasında bir doktora öğrencisidir. Lisans derecesini 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi bölümünden almış, 2013 yılında başladığı Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Yüksek Lisans programını “Okul öncesi eğitimde çocukların katılım hakkı” konusunda yazdığı tezle tamamlamıştır.

İngilizce öğretim görevlisi Altınbaş Üniversitesi ve sonrasında İstanbul Üniversitesi’nde çalışmıştır. Hem İngilizce hazırlık programlarında hem de lisans düzeyinde akademik İngilizce, akademik araştırma ve yazım, Yabancılar için Türkçe dersleri vermiş; idari görevlerde bulunmuştur. 2018-2019 akademik yılında Bilgi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde “Eğitim Bilimlerine Giriş”, “Eğitim Psikolojisi”, “Eğitim Felsefesi” ve “Eğitim Sosyolojisi” derslerini vermiştir.


Buket Aksu

İlkokul yıllarının bir kısmını, ortaokul ve lise yıllarını Çorlu’da geçirdikten sonra liseyi AFS öğrenci değişim programıyla Amerika’da   bitirdi. Lisans ve yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde, Doktorasını, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Bradford Üniversitesi'nde (İngiltere) tamamladı.

Sosyal Bilimlere ilgisini ise Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalında ikinci Yüksek Lisansını yapıp, halen öğrencisi olduğu sosyoloji alanında sürdürdü.


© 2024 Lions Kulüpleri Vakfı