13-14 Ağustos 2015 tarihlerinde MEF Okulları’nda lise öğretmenlerine verilen Lions Quest Yaşam Becerileri semineri, sosyal ve duygusal yönleri güçlü genç liderlerin yetişmesine büyük katkı sağladı.

MEF Okulları ilk günden itibaren Lions Quest Yaşam Becerileri Programı’nı benimsemiş ve tüm ana, ilk ve ortaokul öğretmenleri ve yöneticilerine eğitim aldırmış seçkin bir okuldur. Bu kez de Uluslararası Lions Quest eğitmenleri Rengin Damar ve Oral Özeken'in iki sınıf halinde ikişer gün eğitim verdiği 55 lise branş öğretmeni; programın uluslararası başarısı onaylanmış içeriği, takım çalışmaları ve interaktif uygulamalarını büyük beğeni ile karşıladılar. Yaşam Becerileri Programı’nın MEF Okulları içinde süreklilik kazanması ve okuldaki koordinasyonu konusunda da planlamalar yapıldı.

Seminerlerin bitiminde Lions Quest Eğitimler Koordinatörü Şima SUNDER, eğitmenlerin, okul müdürünün ve yöneticilerin katılımı ile öğretmenlere uluslararası geçerliliğe sahip "Lions Quest Eğitimi Yapabilir Sertifikaları"nı sundu.

Copyright 2014 Lions Klüpleri Vakfı. Powered by İletikom.