Toplumsallaşma ve sosyalleşme yolunda aile içinde atılan adımdan sonra ilk temel adım okulda atılır. Çocuklarımız için okul; uymaları gereken kurallar ve öğrenmeleri gereken bilgilerle karşılaştıkları ilk toplumsal kurumdur.

Okullarımızda da çocuklarımıza; özyönetim, sosyal farkındalık, özfarkındalık, sorumluluk alarak karar verme gibi hayati önem taşıyan becerilerin kazandırılabilmesi, özellikle günümüz şartlarında, çok önemlidir.

Lions Quest Yaşam Becerileri Eğitim Programı, özellikle okul ortamında, çocuklarımızın yetiştirilmelerinden sorumlu olan bireylere ve kurumlara yönelik rehber ve eğitim kaynağı niteliğindedir.

Program sonunda katılan öğretmenlere bireysel uluslararası sertifika verilirken, tüm öğretmenleri eğitim almış okullara da okul sertifikası sunulmaktadır. Okulun tüm öğretmenlerinin ve yöneticilerinin eğitim almaları, programın okuldaki başarısını büyük ölçüde artırmaktadır.

2008 yılından bu yana 460’ı aşkın okulumuz, 3000’den fazla öğretmenimiz ve yöneticimiz Lions Quest Yaşam Becerileri Eğitim Programı’na katılarak sertifika almaya hak kazanmıştır. 

EĞİTİM ALMAK İSTİYORUM (FORM)

 

Copyright 2014 Lions Klüpleri Vakfı. Powered by İletikom.